Ekologiczna architektura rozwiązaniem problemów ze środowiskiem

Według prognoz w 2050 roku liczba ludności sięgnie 10 miliardów, a prawie 80% populacji będzie żyło w miastach. Już dziś miasta rozrastają się do niewyobrażalnych rozmiarów – centra handlowe, siedziby wielkich korporacji, osiedla dla mieszkańców, a ciągle pojawiają się nowe inwestycje. Już teraz jednym z największych zagrożeń dla człowieka jest smog, nietrudno domyśleć się, że za kilka, kilkanaście lat konsekwencje mogą być dla nas jeszcze poważniejsze.

4123630009_358c5ba793_oPrzejdźmy na zieloną stronę mocy

Wydaje się, że człowiek powoli budzi się z zimowego snu. Zauważyliśmy, że skutki degradacji środowiska są dla nas katastrofalne. Boimy się o kolejne pokolenia, o ich zdrowie i życie, a także zasoby naturalne, które kiedyś się przecież wyczerpią.

Czasy wznoszenia betonowych budynków i karczowania hektarów lasów są już przeszłością. Człowiek nauczył się, że nawet najpiękniejszy apartament jest niczym, kiedy widok przez okno roztacza się na wybetonowaną przestrzeń. Potrzebujemy roślin, aby normalnie funkcjonować. Współczesna architektura stara się zatem wpisywać w naturalny kontekst i wykorzystywać to, co powstało dużo wcześniej niż betonowa inwestycja.

Deweloperzy rozpoczynający inwestycje w dużych miastach aranżują nawet niewielkie ogródki w centrum osiedli. Wystarczy odrobina chęci i życie w mieście naprawdę może być ekologiczne, tak jak ekologiczne są torby papierowe.

Zielona architektura jest z pewnością nadzieją na lepszą, zieloną przyszłość!

Pozdrawiamy, Atemi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*