Ekologiczne ubrania? Tak, to możliwe!

Czy ekologiczna moda jest w ogóle możliwa? Okazuje się, że tak. Zdobywa coraz więcej zwolenników i przyczynia się do poprawy warunków pracy w wielkich koncernach modowych. Zwiększenie świadomości społeczeństwa owocuje świadomymi wyborami. Coraz więcej uwagi poświęcamy na zorientowanie się w tym, co tak naprawdę jemy oraz z czego zrobione są nasze ubrania. Zielona rewolucja trwa od niedawna, ale już widać jej rezultaty.

6026795691_f8d9e9969d_zW dużych miastach przesiadamy się z samochodu na rower, zakupy robimy na okolicznych rynkach, gdzie szukamy marchewki z ekologicznego gospodarstwa, uczymy się również omijać sklepy, które zajmują się produkcją masową.

Ekologia zdobywa szturmem również sektor odzieżowy – ubrania wykonane z naturalnych składników, np. bambusa, cieszą się ogromnym powodzeniem. Co prawda trudno (jeszcze!) jest zdobyć je w szerokiej sprzedaży, ale przy odrobinie zaangażowania z pewnością znajdziemy eko bluzki i skarpetki. Wyobraźnia projektantów nie zna ograniczeń – młodzi adepci tego rzemiosła postawili na ubrania z…papieru! Czym się kierują? Oczywiście troską o środowisko. Recykling oraz etyczne warunki pracy to ich nadrzędne postulaty. Być może, w przyszłości, sukienka z torby papierowej będzie już standardem?

Działania mające na celu chronić naturalne środowisko są dziś koniecznością. Egoistyczna postawa człowieka, dążenie do bogacenia się i zachwyt nad postępem techniki sprawiły, że zapomnieliśmy o tym, co naprawdę ważne. Myślenie ekologiczne pomaga nam powrócić do normalności.

Pozdrawiamy, Atemi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*