Grawer grawerowi nierówny

Zastanawialiście się kiedyś, jak na przeróżnych elementach, które towarzyszą nam każdego dnia, znalazły się napisy, obrazki, kolorowe logotypy, ilustracje? Technik znakowania gadżetów, bo o tym mowa, jest wiele – dziś postaramy się przybliżyć kilka z nich.

pictMetoda tampodruku to nakładanie farby drukarskiej miękkim stemplem – tamponem – na znakowany artykuł reklamowy. Niezbędna jest również maszyna (tamponiarka) i matryca – metalowa płytka z wyrytym lub wytrawionym wzorem. Tampodruk daje możliwość znakowania nierównych i nieregularnych powierzchni, np. toreb reklamowych.

Sitodruk historią sięga starożytności. Najważniejszym narzędziem jest sito, które tworzy matrycę. Farbę, bardzo gęstą, rozprowadza rakl na całej powierzchni siatki. Jednak farba dostaje się wyłącznie przez wolne oczka – bezpośrednio na artykuł reklamowy. Końcowy efekt robi wrażenie! Technika sitodruku wykorzystuje bardzo trwałe farby drukarskie – odporne na promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne, pranie oraz wilgoć.

Grawer laserowy, czyli sterowana komputerowo wiązka promieni laserowych, które precyzyjnie usuwają materiał z powierzchni grawerowanego przedmiotu. Grawer może zostać wykonany nawet na takich materiałach jak metal, drewno, skóra czy szkło. Komputer umożliwia również wykonanie nawet najbardziej precyzyjnych logotypów, z którymi inne metody mogą sobie nie poradzić. Ta metoda pozwala również na zaoszczędzenie czasu – dlatego wykorzystuje się ją przy produkcji masowej.

Pozdrawiamy, Atemi.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*