Modna ekologia

Ekologiczni, dbający o środowisko naturalne, zwracający uwagę na to, co zdrowe, świeże, lokalne, bezpieczna dla nas oraz dla innych. Pytanie, czy postawa ekologiczna jest szczera, a może to tylko kwestia mody, która szybko przeminie? Jak nie zwariować pośród wszystkiego, co wielkie sieci handlowe rekomendują jako „ekologiczne”?

Najważniejsze to oczywiście zachowanie zdrowego rozsądku, wówczas tak szybko nie ulegniemy modzie tylko wypracujemy swoje własne ekologiczne nawyki. Od czego zacząć, aby żyć w zgodzie z własnym sumieniem?

protect-450594_960_720

Rower zamiast samochodu

Do pracy masz blisko i często wyjeżdżasz dużo wcześniej, ponieważ chcesz ominąć poranne korki? To może czas na rower? Podobno każdy kto spróbował nie wyobraża już sobie innego środka transportu. Może to nie propozycja na styczeń, ale w kwietniu spokojnie można rozpocząć pedałowanie!

Torby papierowe zamiast plastikowego pojemnika

Prosto, bez nakładu wielkich środków finansowych, zdrowo, bezpiecznie. Wszystko, co tylko możesz pakuj do torebki, bardzo szybko poczujesz różnicę.

Ogranicz zużycie i mniej wyrzucaj do śmieci

To trudne, ponieważ dziś wszystko mamy w opakowaniu, ale dlaczego by nie spróbować już w momencie robienia zakupów? Wybieraj opakowania biodegradowalne lub takie, które możesz jeszcze wykorzystać.

Małymi korkami dojdź do perfekcji. Nie kieruj się modą tylko wygodą! Zobaczysz, że te drobne rytuały staną się zupełnie naturalne. I nikt nie będzie zarzucał, że ulegliśmy modzie na ekologię.

Pozdrawiamy, Atemi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*