Torby materiałowe – ekologiczny manifest

W sklepach znajdziemy mnóstwo ekologicznych produktów, wprowadzane są też coraz nowsze rozwiązania sprzyjające środowisku. Bycie eko to trend panujący na całym świecie. Jednym z nich są torby materiałowe, które podbiły świat mody, a także reklamy.

Ekologiczny szał, czyli początki torby bawełnianej

bawelniane8Wszystko zaczęło się od mody! W 2007 roku brytyjska projektantka Anya Hindmarch stworzyła limitowaną serię damskich torebek Anya Hindmarch. Pewnie nikt nie przypuszczał wtedy, że zdobędą one międzynarodową popularność. Materiałowe torby zdobyły serca najpierw gwiazd Wysp Brytyjskich, a następnie celebrytek na całym świecie. Ich śladem ruszyły wszystkie kobiety, a ekologiczna torba została okrzyknięta elementem „must have” kobiecych trendów.

Produkcją materiałowych torebek zainteresowały się nawet powszechnie znane domy mody! Na przykład włoska marka Marni stworzyła torby zdobione malarskimi motywami, Marc Jacobs postawił na torby w kolorze zieleni, a firma YSL w ramach promocji rozdawała lniane torby z napisem „Manifesto” w Paryżu, Londynie, Tokio i Nowym Jorku.

Zalety płóciennych torebek

Najważniejszą zaletą jest oczywiście to, że torby tego typu są ekologiczne i trwałe. Na ich korzyść przemawia także dostępna ilość wzorów i kolorów – możliwe jest nawet zaprojektowanie własnego nadruku! Dzięki temu na torbie może znaleźć się zabawny rysunek, ulubiony cytat, czy nawet reprodukcja ulubionego obrazu.

Torby materiałowe są wielorazowe i odporne na intensywne użytkowanie. Można je prać i mimo tego nie stracą na swojej jakości. Wszystko to sprawia, że materiałowe torby są świetnym rozwiązaniem w przypadku spontanicznych zakupów, jak i codziennego użytkowania.

Początkowo torby materiałowe były swego rodzaju oświadczeniem, mówiły „dbam o środowisko, jestem eko!”. Z czasem stały się także modnym dodatkiem. Później doceniono także ich możliwości marketingowy. Materiałowe torby z nadrukiem to doskonały nośnik reklamy, który skutecznie zwiększy obecność firmy nie tylko w branży, ale też w społeczeństwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*