Uważaj na plastikowe pojemniki na żywność!

Któż z nas nie ma chociaż jednego, plastikowe pojemnika na jedzenie? Zazwyczaj zabieramy je ze sobą do pracy, albo przechowujemy w lodówce. Są wygodne i praktyczne, ponieważ umożliwiają bezpieczny transport drugiego śniadania, czy aby jednak na pewno plastikowe pojemniki dobrze wpływają na nasze zdrowie?

4392418334_01f357ee79_zPodstawowy problem tkwi w substancjach chemicznych, które wykorzystywane są do produkowania pojemników. Mogą one przenikać do żywności, którą wewnątrz nich przechowujemy. Negatywny wpływ substancji może ujawnić się dopiero po wielu latach, ale pamiętajmy, że nie można tracić czujności.

Wszechobecny plastik jest codziennym elementem naszego życia. Niemal sto procent artykułów spożywczych pakowanych jest w syntetyczne, plastikowe opakowania – a my jesteśmy zmuszeni do ich zakupu, ponieważ niezwykle trudno znaleźć  alternatywę.

Czy istnieje jednak jakiś sposób, aby ochronić swój organizm przed niebezpieczną chemią?

Wydaje się, że w codziennym biegu zapomnieliśmy o najprostszych rozwiązaniach. Nasze mamy pakowały nam kanapki do szkoły w śniadaniowy papier! Dziś wygoda jest dla nas ważniejsza – dlatego zapomnieliśmy o starym, sprawdzonym sposobie. Torby papierowe na drugie śniadanie uchroni nas przed codziennym kontaktem z plastikiem. Pamiętajmy, że najwygodniejsze rozwiązania nie są zawsze najkorzystniejsze dla naszego zdrowia. Warto zatem zaopatrzyć kuchenną szufladę w papierowe torby!

Bądź naprawdę eko! Nie poddawaj się modzie, która jest szkodliwa dla Twojego zdrowia!

Pozdrawiamy, Atemi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*