Użytkowa ekologia

Wiele miejsca na naszym blogu poświęcamy tematom ekologicznym. Nie tylko dlatego, że ekologia stała się modna, ale przede wszystkim ze względu na edukację. Najważniejsze to podejmować świadome i etyczne wybory, które nie obijają się negatywnie na środowisku, które jest naszym dobrem wspólnym.

Wiele inicjatyw ekologicznych ma po prostu ułatwić nam życie i wskazać alternatywę. W coraz mniejsze zdumienie wprawiają nas zatem ekologiczne ubrania czy meble, nie mówiąc już o jedzeniu, które powoli staje się standardem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Meble z papieru. Przełamujemy bariery

Meble z papieru? Tak, to naprawdę możliwe. Ostatnim czasy stały się hitem i uwielbiają je nie tylko środowiska skupione wokół ekoinicjatyw. Meble z papieru to również meble z misją – trafiają bowiem do bezdomnych i bardzo ubogich.

70 procent surowca, którego potrzeba do wykonania mebla pochodzi z makulatury. A ten sam papier może być używany nawet do 6 razu. Czy może być coś lepszego dla naszego środowiska?

Karton jest również niezwykle wdzięcznym materiałem dla projektantów mebli – wytrzymały, ale także podatny na naszą ingerencję. Łatwo wycina się z niego kształty, nawet te bardziej skomplikowane.

Trochę historii

Meble z papieru to nie jest wynalazek naszych czasów. Już w latach 20. XX wieku pojawiły się pierwsze kartonowe meble. Wszystko dzięki holenderskiemu projektantowi. Gerrit Riteveld oraz jego następcy – Peter Raacke oraz Frank Gehry wykorzystali teksturę kartonu i stworzyli z niego prawdziwe cuda. Francuscy projektanci opracowali specjalną technikę, która polega na sklejaniu poszczególnych warstw tekstury w najbardziej wymyślne konstrukcje.

Pozdrawiamy, Atemi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*