Wizytówka – stylowa prezentacja firmy

W dzisiejszych czasach każda firma, która chce zdobywać klientów, musi zadbać o swoją prezencję oraz promocję na rynku pełnym konkurencji. Ważny jest tutaj spójny wizerunek przedsiębiorstwa, a także to, jak się prezentuje. Jednym z istotnych, ale często niedocenianych w Polsce elementów są firmowe wizytówki. Mimo, że są niewielkich rozmiarów, to ich rola jest bardzo ważna.

business-card-contact-business-cards-business-42260Przede wszystkim wizytówka daje nam kontakt, który jest przecież w biznesie jedną z ważniejszych kwestii. To dzięki nim potencjalny klient otrzyma dane, dzięki czemu w przyszłości będzie mógł skorzystać z naszych usług.

Każda wizytówka powinna zawierać podstawowe dane osoby, do której należy. Jest to oczywiście imię i nazwisko, nazwę oraz adres firmy, którą osoba reprezentuje. Należy umieścić także stanowisko, tytuł naukowy, numery telefonu oraz adres e-mail.

Prócz samej treści liczy się także jej odpowiednie przedstawienie. W Polsce dominują proste, standardowe wizytówki, chociaż coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na nowoczesne i nieszablonowe projekty. Jako że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, warto postawić na nietradycyjne rozwiązania: różne kształty i kolory, grafiki czy inne niecodzienne pomysły z pewnością przykują uwagę. Ciekawie prezentują się także wizytówki nawiązujące do rzeczy, którymi zajmuje się firma (np. mapa reklamująca producenta map, czy wizytówka, z której można złożyć mały fotel czy stolik to świetna reklama dla producenta mebli).

Dużo zależy także od grupy docelowej naszej firmy. Jeżeli działamy w branży, gdzie innowacyjność jest w cenie, warto rozważyć wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, jak chociażby QR Code.

Podczas spotkań biznesowych, targów, konferencji czy też innych oficjalnych okazji przedsiębiorcy poznają wiele osób – nie sposób więc zapamiętać je wszystkie. Istnieje ryzyko, że my także nie zostaniemy zapamiętani. Wizytówka jest rzeczą, która nie tylko umożliwi kontakt, ale sprawi, że nasz rozmówca o nas nie zapomni.

Podobnie jak torby reklamowe czy inne materiały promocyjne wizytówka służy także reklamie. Tutaj również istotny jest wygląd i jakość zastosowanych surowców. Stylowa, precyzyjnie zaprojektowana wizytówka może powiedzieć klientowi bardzo dużo o samej firmie: o jej profesjonalizmie i podejściu do klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*